Yıllara meydan okuyan kot bu yazı esip kavurdu. Kotun artık her çeşidini görüyoruz yaratıcı zekalarıyla tekstil mühendisleri ve stilistlerin. Önce kot pantolonu tanıdık, sonra kot ceket, 2000’lerde kot etek ve şimdilerde kot şort. Çok şık bir görünümü var. 2012 yaz modası yanında 2013’e de damgasını vuracak. Değişik tasarımlarıyla imalat atölyelerine verilmeye başlandı bile.

2013 kot şort modası
Kot Şort Modası
Kotun salaş ama çekici, sade ama göz alıcı oluşu birçok modacı da etkili oldu ve kotu artık her giysi şekline her kıyafet modeli tarzına uydurmaya başladılar.
Pantolon modası türünün geçmesine imkan yok, cekette öyle. Sonbahar ve kışı pantolon ve ceketle geçtik, ilkbaharsa kot etekle şenleniyor. Bir az eksikti o da kot şort ile tamamlanmış oldu.

kot şort modelleri
2013 Kot Şort Modelleri
Peki ya kot şort üstüne ne giyilmeli? Birçok kadının yaptığı hata askılı bir badi giyip çıkmak, oysaki badi zayıflığı temsil eder, kotsa gücü ve asilliği. Bu iki zıt tarzın birleşmesi imkânsızdır. Sizin daha çok kısa kollu badiler ya da gömlekleri tercih etmeniz gerekir. Üstüne bir de 2013 moda güneş gözlükleri sizi 2013’e çok rahat bir şekilde hazırlayacaktır. 2012 bir geçiş dönemiydi ve bitmeye çok yakın. Moda yüzünü 2013’ün mart aylarında Londra’daki defilelerle gösterecek ve sizi temin ediyorum 2013 yaz modası size şıklık kelimesinin anlamını gösterecek.


Leave a Reply

Email ile Takipte Kal